Cybertron

Forum PBF o Transformerach


#1 2010-05-06 22:24:59

Frenzy

GM

Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 91
Punktów :   
Siła: 1
Siła Ognia: 1
Wytrzymałość: 2
Szybkość: 4
Regeneracja: 2

Fabuła

Fabuła: Transformers

Zanim nastał czas był tylko Sześcian. Nie wiemy skąd się wziął. Wiemy tylko, że dysponował mocą tworzenia światów i wypełniania ich Życiem. Tak narodziła się nasza rasa. Przez długi czas żyliśmy w harmonii. Ale jak z innymi wielkimi siłami, niektórzy pragnęli jej do czynienia dobra... drudzy, zła. Tak rozpoczęła się Wojna. Wojna, która pustoszyła naszą planetę, aż została pożarta przez śmierć. Sześcian zaginął w odległych zakątkach Kosmosu.
Przemierzaliśmy Galaktykę... w nadziei odnalezienia Go i odbudowania naszego domu. Przeszukując każdą gwiazdę. Każdy świat. I gdy nasze nadzieje wydawały się już stracone, wiadomość o nowym odkryciu, zawiodła nas na nieznaną planetę, zwaną... Ziemią.


Lecz przybyliśmy za późno...


I Punkt Widzenia
Sam Witwicky jest zwykłym licealistą mającym własne problemy i zmartwienia. Kupno pierwszego samochodu, znalezienie pierwszej dziewczyny. Jednak jego życie zmienia się całkowicie od chwili kupna starego Chevroleta Camaro. Niedługo potem Sam odkrywa, że jego samochód to tak na prawdę robot. Cała sytuacja się komplikuje, gdy jego i Mikaele Bones (koleżankę z klasy) napada inny robot. Wtedy ratuje ich Camaro i zaprowadza na spotkanie z innymi robotami. Wtedy Sam poznaje Optimusa Prime'a - Lidera Autobotów, Jazz'a - Porucznika i dokumentalistę bitew, Ironhide'a - Specjalistę od broni, Ratchet'a - Oficera Medycznego i Bumblebee'go - jego opiekuna. Dowiaduje się, że Autoboty to dobre roboty, które szukają Wszech iskry, by odbudować Cybertron i są na Ziemi także po to, by chronić ludzi przed Decepticonami, które chcą użyć energii Sześcianu do zdobycia władzy nad światem. Decepticony są prowadzone przez Megatrona, który dawno temu wbił się w Koło Polarne i zamarzł. Odnalazł go Kapitan Witwicky, a współrzędne położenia Kości zostały wypisane na jego okularach. Sam z Mikaelą jadą wraz z Autobotami do domu by szukać okularów. Wraz z nimi, pod postacią komórki podąża mały robot, z którego pozostała sama głowa po starciu z Mikaelą. Okulary zostają odnalezione, jednak na imprezę wprasza się Sektor 7. Agent Simmons aresztuje wszystkich i zaczyna wypytywać nastolatków o obcych. Zjawiają się Autoboty i odbijają Sama i Mikaelę. Ze starcia wyniknęło to, że Bumblebee został złapany przez Sektor, Sam i Mikaela również zostali przyskrzynieni, a Optimus dostał okulary. Sektor prowadzi dzieciaki wraz z Maggie Madsen (Analityczką) i Glenem Whitmannem (Hakerem) do bazy Sektora 7, która znajduje się pod zaporą Hoovera. Tam znajduje się zamarznięty Megatron i Wszech iskra, a także Bumblebee. Wkrótce Decepticony dowiadują się gdzie jest Sześcian. Kość przywraca ciało małemu robotowi, a ten uruchamia proces odmrażania Megatrona. Dochodzi do tarć pomiędzy Sektorem, a Oddziałem Lennoxa, które także się tam Znalazł. Bumblebee zostaje uwolniony i zabiera ze sobą sześcian, Sama i Mikaelę. Megatron wydostaje się i rozkazuje Starscreamowi odzyskać Sześcian. W drodze do żołnierzy i Bumblebee'go przyłącza się reszta Autobotów. Rozpoczyna się walka w Mieście. Sam ma za zadanie zająć się Sześcianem. Mikaela opiekuje się Bumblebeem, który stracił nogi. Żołnierze, Ratchet i Jazz walczą z Decepticonami. Na pole walki przybywa Megatron i zabija Jazza, następnie przybywa Optimus, który został w tyle by zająć się pewnym Decepticonem. Dochodzi do starcia pomiędzy przywódcami. Megatron po walce z Optimusem, na którą w ogóle nie miał czasu, rusza za Samem. Przed Megatronem ratuje go Optimus. Walka kończy się tak, że Sam zabija Megatrona niszcząc Sześcian, a Mikaela zostaje jego dziewczyną.


II Punkt Widzenia
Kapitan Lennox jest zwykłym żołnierzem, który marzy by po raz pierwszy przytulić swoją córeczkę. Jednak musi na to poczekać, gdyż do amerykańskiej bazy SOCCENT w Katarze przybywa tajemniczy helikopter. Niedługo potem rozpętuje się piekło. Olbrzymi robot, który przybył na pustynie po to, by ściągnąć dane z systemu, niszczy całą bazę i zabija wszystkich, oprócz oddziału Lennoxa. Kapitan i jego drużyna zostają zmuszeni do ucieczki, teraz ich zadaniem jest połączyć się z Pentagonem. Gdy w końcu docierają do pewnej pustynnej wioski, zostają zaatakowani przez robota skorpiona. Po nawiązaniu połączenia i przepędzeniu przeciwnika cały ocalały oddział zostaje przetransportowany do USA. Podczas lotu Kapitan Lennox i Sierżant Epps badają ogon skorpiona, który został oddzielony od reszty ciała robota podczas starcia. Jednak to nie koniec. Na lotnisku w Ameryce żołnierze zostają zabrani do Bazy Sektora 7. Tam dowiadują się, że mieli kontakt z OPNami. (Obcymi Pochodzenia Nieorganicznego). Poznają też Sama, którego pra, pra dziadek dokonał jednego z największych odkryć w historii ludzkości. W Bazie znajduje się też Sześcian, który odkryło tak zwanych "Pierwszych Siedmiu". Kapitan Lennox i jego oddział wraz z Autobotami i Sektorem Siódmym bierze udział w bitwie. Wszystko kończy się dobrze i Lennox po raz pierwszy przytula swoją córeczkę.


III Punkt Widzenia
Maggie Madsen ma za zadanie dowiedzieć się kto włamał się do sieci dzięki tajemniczemu sygnałowi. Jednak za miast tego odkrywa kolejne włamanie, które zakończyło się sukcesem włamywacza. Chcąc się dowiedzieć więcej o tajemniczym sygnale zwraca się o pomoc do Glena Whitmanna, hakera. Kopiuje sygnał, co grozi jej dożywociem. Glen rozszyfrowuje część zakodowanej wiadomości, jednak on i Maggie zostają zatrzymani przez FBA. Wkrótce zostają wypuszczeni i jadą wraz z Johnem Kellerem i członkiem Sektora Siódmego do Bazy S7. Tam poznają Sama, Mekaelę i Oddział Lennoxa, a także Simmonsa. Jednak zostają w bazie wraz z małym robotem, który uruchomił proces rozmrażania Megatrona. Próbują oni, wraz z Simmonsem nawiązać kontakt z wojskiem i walczyć z owym małym robotem.


IV Punkt Widzenia
John Keller jest Sekretarzem Obrony. Musi zajmować się całym tym bałaganem. Przedstawia zaistniałą sytuację analityką i telewizji. Prawdziwe fakty przedstawia mu członek Sektora Siódmego. Opowiada on mu o tym jak NASA straciła kontakt z Beaglem 2. S7 kazał im zaraportować, że misja zakończyła się fiaskiem, jednak niezupełnym. Beagle nadawał przez trzynaście sekund. Na marsie znajdowały się nie tylko skały...
Keller zabiera Maggie i Glena do bazy Sektora Siódmego. Tam po raz pierwszy widzą obcego. Zostają w bazie. Pod koniec filmu widnieją podobne słowa:


Proszę państwa, Prezydent zdecydował, że Sekcja 7 zostanie zlikwidowana, a pozostałości martwych kosmitów zostaną zniszczone. Rów Mariański sięga 12 km poniżej poziomu morza. Najgłębsze miejsce na naszej planecie. Olbrzymia głębokość i ciśnienie, w połączeniu z niską temperaturą, zgniecie ich. Nie pozostaną żadne dowody.


Teraz, gdy Wszech iskra przepadła, nie możemy przywrócić życia na naszej planecie. Jednak los wynagrodził nam to.
Nowy świat który zostanie naszym domem. Żyjemy teraz wśród jego mieszkańców, ukrywając się przed ich wzrokiem, lecz obserwując ich, pozostając nie zauważeni. Czekając... chroniąc...
Byłem świadkiem ich odwagi... I chociaż dzielą nas światy, zupełnie tak, jak nas, na wiele ich stać. Jestem Optimus Prime...
I ślę to przesłanie wszystkim ocalałym Autobotom, ukrywającym się pośród gwiazd.
Jesteśmy tutaj...
Czekamy...

Ostatnio edytowany przez Frenzy (2010-05-07 20:56:48)


Imię: Frenzy
Alt-mode: Boom-Box
Broń: Karabiny
Rozmiar: Wielkości Człowieka
Przynależność: Decepticony
Funkcja: Szpieg
Ekwipunek:
Stan: Żyje
Aktualna Misja: Odnaleźć Wszech Iskrę
Energon: 0

Offline

 

#2 2010-05-08 14:09:47

 Optimus Prime

GM

Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 13
Punktów :   
Siła: 3
Siła Ognia: 2
Wytrzymałość: 2
Szybkość: 1
Regeneracja: 2

Re: Fabuła

Fabuła: Transformers Zemsta Upadłych

"Ziemia. Miejsce narodzin rasy ludzkiej. Gatunku takiego jak nasz. Zdolnego do wielkiego współczucia...
... i brutalnej przemocy.
W naszym zadaniu ochrony ludzkości...
... tkwi głębszy sens.
Nasze światy już się spotkały."


Szanghaj, Chiny. Doszło do masowego wycieku toksycznych substancji. Chińska strefa powietrzna została zamknięta. Trzy minuty do zakończenia ewakuacji. Black Hawki, lądowisko czyste. zezwólcie NEST na działanie.


"Przez ostatnie dwa lata zaawansowana grupa Autobotów...
... znalazła tu schronienie pod moim przywództwem.
Razem zawarliśmy sojusz z ludźmi. Tajny, odważny zespół żołnierzy. Tajna drużyna uderzeniowa, NEST. Polujemy na resztki Decepticonów...
... ukryte w różnych miejscach świata."

"Dobra, słuchajcie. Znaleziono coś w tym wycieku. Musieli ewakuować cały obszar. To będzie 6 spotkań z wrogiem w ciągu 8 miesięcy. Musimy być pewni, że to nie przedostanie się do prasy..."

"Upadli powstaną"


Minęły Dwa lata od czasu gdy to Sam Witwicky i Mikaela Bones uratowali Ziemię. Teraz wrócili do normalnego życia, no prawie normalnego z robotem-kosmitą w garażu. Sam boryka się z nowymi problemami, takimi jak wybór uczelni i wiążącą się z tym dłuższą rozłąkę z dziewczyną, a także zostawieniem swojego samochodu, gdyż na pierwszym roku nie można mieć auta. Jednak to nie koniec przygód i problemów.


"Mikaela...
...chyba kawałek Kostki został na mojej koszulce..."


Baza NEST, Diego Garcia, Ocean Indyjski.


"Nasz sojusz w tym roku 6 razy spotykał się z Decepticonami. Za każdym razem na innym kontynencie. Szukają czegoś po świecie. Ale ostatnie spotkanie było z groźbą:
Upadli powstaną."

"Historia...
...naszej rasy była nagrana na Kostce...
...i straciliśmy ją wraz z jej zniszczeniem."

"Co wiemy do tej pory? Wiemy, że przywódca wroga...
znany jako NBE-1, alias Megatron...
...spoczywa w pokoju...
...na dnie Głębi Lorentyńskiej...
...otoczony siatką detektorów...
...i pełnym nadzorem łodzi podwodnych. Wiemy też, że...
...jedyny ocalały fragment Kostki...
...jest zamknięty w elektromagnetycznej komorze... W najlepiej strzeżonej bazie na świecie."


Sam poznaje na uczelni Leo Spitza i boską Alice. Już pierwszego dnia nauki chłopakowi przydażrzają się dziwne rzeczy.
Tymczasem w najlepiej strzeżonej bazie na świecie, gdzie znajduje się odłamek dochodzi do włamania.


"Ostatni fragment Kostki został skradziony przez Decepticonów. Został pod nadzorem ludzi jak prosił wasz rząd. Wasi przywódcy myślą, że sprowadziliśmy przemoc na Ziemię. Może mają rację. Dlatego inny człowiek musi im przypomnieć...
...o wspólnym zaufaniu.
- To nie moja wojna.
- Jeszcze nie. Ale obawiam się, że niedługo będzie. Twój świat nie może podzielić losu Cybertronu. Nie mogą zginąć pokolenia.
- Wiem, i chcę pomóc. Ale nie jestem kosmicznym ambasadorem. Jestem zwykłym dzieciakiem ze zwykłymi problemami. Jestem tu, gdzie być powinienem. Przepraszam...
Naprawdę.
- Sam, przeznaczenie dopada nas w najmniej oczekiwanym momencie.
- Jesteś Optimus Prime. Nie potrzebujecie mnie.
- Potrzebujemy.Bardziej niż ci się wydaje."


Północny Atlantyk. Megatron zostaje wskrzeszony dzięki skradzionemu odłamkowi Wszech Iskry.


"Kostka to zaledwie pojemnik. Jej moc, wiedza, nie zostały zniszczone. Mogą się tylko przekształcić. Zostały wchłonięte...
...przez ludzkie dziecko.
Klucz do ocalenia naszej rasy jest w jego umyśle"

"Przez miliony lat śniłem o powrocie...
...na tą planetę, gdzie i mnie kiedyś zdradzono...
...przez Primeów, których zwałem braćmi. Tylko Prime może mnie pokonać, i został tylko jeden.
- Optimus. On chroni chłopca.
-Zatem chłopiec nas zaprowadzi
...i zemsta będzie nasza."


Tymczasem:


"Mikaela, Pamiętasz jak mówiłem ci...
...o moim pra-pra-dziadku, Archibaldzie Witwicky? Pamiętasz? Pamiętasz jak mówiłem ci o...
Mikaela, mój pra-pra-dziadek był na tej misji w Arktyce, tak? Widział Megatrona, on go otumanił...
...i zaczął widzieć te dziwne symbole.
Cóż, teraz ja je widzę. Przeczytałem książkę o Astronomii, 903 strony w 32.6 sekundy...
...i miałem załamanie w środku zajęć.
Widzę znaki od kiedy...
- Od kiedy co?
- Od kiedy dotknąłem kawałka Kostki. Masz go?
-Nie, jest w sejfie, pasuje?
-Mikaela, nie dotykaj go, ok?''

"Sygnał SOS od Autobotów. Zwiększona aktywność Decepticonów. Na wschodzie USA. Autoboty w ruchu. Rozdzielają się na 2 drużyny.
Trasa ruchu wskazuje Nowy Jork i Filadelfię."


Mikaela przybywa do Filadelfii. Alice okazuje się być robotem. Ona, Sam i Leo są zmuszeni do ucieczki, jednak zostają porwani przez Decepticony. Na szczęście przybywają Autoboty i rozpoczyna się walka. Optimus i Sam odłączają się od reszty, a za nimi podąża Megatron i inne Decepticony. Dochodzi do nierównego starcia, podczas którego ginie Optimus. Sam natomiast przeżywa i dołącza do Lea i Mikaeli.


"Czas, by świat  dowiedział się o nas. Koniec z chowaniem się, koniec litości! Nadszedł czas przybycia mego Pana.
Decepticony, mobilizacja. Już czas."


Pentagon,Waszyngton.


"NORAD potwierdził...
...że przyleciał spoza naszej atmosfery...
...uderzając z prędkością 30 000 węzłów."

"Obywatele gniazda ludzkości...
...wasi przywódcy ukrywali prawdę. Nie jesteście sami we wszechświecie. Żyliśmy pośród was, ukryci...
...ale koniec z tym. Jak widzieliście...
...z łatwością zniszczymy wasze miasta. Jeżeli nie wydacie tego chłopca. Jeśli będziecie stawiać opór...
...zniszczymy wasz świat."

"Rząd Niemiec stwierdził, że to co słyszymy...
...jest wynikiem włamu do satelity.
Lotniskowiec USS Roosvelt zatonął przy Wschodnim Wybrzeżu...
...wszyscy zginęli.
Liczbę ofiar na świecie ocenia się na około 7000...
...ale ta liczba może wzrosnąć.
Zbyt wcześnie, by coś powiedzieć.
Musimy spytać kto i dlaczego.
FBI wciąż stara się znaleźć chłopca, Sama Witwicky. Gdzieś głęboko mają o tym zdarzeniu informacje. FBI, CIA i Interpol...
szukają chęci do współpracy od przedstawicieli prawa z całego świata..."

"- Drużyny US nieaktywne, Majorze. Jesteś zwolniony...
...i wracasz do Diego Garcia.
Wojna kosmitów jest na naszym terytorium...
...i nasi żołnierze za nią płacą. Nie ma tajemnic. To teraz nasza wojna. I wygramy ją tak, jak zwykle...
...skoordynowaną strategią wojskową.
Musimy narysować plan bitwy.
Musimy rozważyć każde rozwiązanie, zwłaszcza dyplomatyczne.
- Na przykład oddać dzieciaka?
- Wszystkie opcje są brane pod uwagę.
- Czegokolwiek chcą Decepticony...
...to dopiero początek.
-Z nimi nie można negocjować."

"Ironhide, powinniśmy opuścić tę planetę.
- Optimus by tego nie chciał."

"- Bee, jeśli mnie nienawidzisz, zrozumiem. Schrzaniłem sprawę. Przepraszam.
- Przyjacielu, jesteś...
...osobą, na której mi najbardziej zależy. Jeśli czegoś potrzebujesz...
Będę niedaleko.
- Nie żyje przeze mnie. Przyszedł, by mnie chronić.
- Niektórych rzeczy nie można zmienić. Jego ofiara była...
...nie będzie daremna, alleluja!
- Naprawimy wszystko, gdy się ujawnimy.
- Wszystko nad czym pracowaliśmy, stracimy. Jednego dnia."

" - Znam kogoś, kto może pomóc.
- Kto?
- Robo-Warrior. Ten gość, Robo-Warrior...
Powinien wiedzieć wszystko o kosmitach. Kiedyś włamaliśmy się na tą jego stronę...
...i chyba widziałem te twoje rysunki."


Sam, Leo, Mikaela, Bumblebee, Skids i Mudflap wyruszają na poszukiwanie Robo-Wojownika. Gdy go znajdują okazuje się, że to nikt inny jak Simmons.


"Przez ciebie zamknęli Sekcję 7.
Rozwiązali ją...
...żadnych przepustek, żadnej emerytury, niczego.
Przez ciebie i twoją dziewczynę."

"- Akta. Mówimy o symbolach. Ok, Kostkogłowy. Takie symbole widziałeś?
- Skąd je wziąłeś?
- Załatwiłem nim mnie zwolnili. Byłem trenerem S-7. 75 lat badań nad obcymi dla jednego, niezaprzeczalnego wniosku: Transformersi byli tu od długiego czasu. Skąd wiem? Archeolodzy znaleźli te znaki...
...w starożytnych ruinach na całym świecie. Chiny, Egipt, Grecja. To te symbole widzisz?
- Tak.
- Takie jak te? Więc powiedz mi, dlaczego wciąż rysują to samo? Obcy. I chyba kilku z nich zostało. Projekt Black Knife. Roboty, w przebraniu. Chowają się tutaj. Wszędzie. Wykryliśmy radioaktywne ślady wszędzie w kraju. Błagałem na kolanach, by pozwolili nam to zbadać...
...ale powiedzieli, że to dziecinne obrazki.
- Megatron powiedział, że było inne źródło Energonu.
- Na Ziemi? Inne?
- Na Ziemi. I że te symbole...
...te znaki w mojej głowie doprowadzą do niego.
- Może powinieneś pogadać z Autobotami?
- Nie, najpierw było źródło. Czymkolwiek jest, było przed nimi.
- Zatem to spisek... Dopóki nie pogadamy z Decepticonami. Znaczy, nie żeby mi się spieszyło, ale...
- Właściwie mi się spieszy(Mikaela)
- Całe swoje życie poświęciłem kosmitom. A ty nosisz go...
...jak małego pieska.
- Powiedz mi co znaczą te symbole.
- Znam to. To język Primeów. Nie odczytam tego, ale oni... Najstarsi z najstarszych. Byli tu przez tysiące lat...
...szukając czegoś. Nie wiem czego, nikt mi nic nie mówi. Oni ci przetłumaczą te znaki. A ja wiem gdzie ich znaleźć.
- Najbliższy jest w Waszyngtonie."


Muzeum Powietrzne Smithsonian. Sam i ekipa przybyli tu by odnaleźć jednego z najstarszych transformerów.


" - Masz to co ja?
- Tak.
- Blackbird.
- To legenda.
- Świeżak, połóż łuskę. I patrz jak dzieje się magia."

"- Ta wojna robotów nadal trwa? Kto wygrywa?
- Decepticony.
- Cóż, przeszedłem na stronę Autobotów.
- Jak to "przeszedłem"?
- To wybór. W pełni wolny wybór."

"Te znaki...
...to są znaki, ale siedzą w mojej głowie. To wszystko jest we mnie. Megatron tego chce. On i ktoś o nazwie Upadły.
- Upadły? Znam go. Przez niego tu rdzewieję. Oryginalny Decepticon. Ciężko z nim pracować. Zawsze apokalipsa, chaos...
Te symbole są częścią mojej misji. Fall i Search, teraz pamiętam. Końcówka sztyletu i klucz!"

"- Tą planetę odwiedzili wcześniej...
...nasi przodkowie, miliony lat temu. Byli na misji poszukiwania Energonu. Źródła życia naszej rasy. Bez niego znikniemy, rozpłyniemy się i zardzewiejemy...
...tak jak ja. Wiesz jak to jest umierać kawałek po kawałku? Gdzieś w tych piaskach nasi przodkowie zakopali wielką maszynę. Produkuje ona Energon niszcząc słońca. Na początku było 7 Primeów...
...naszych pierwotnych przywódców. Przeszukiwali wszechświat w poszukiwaniu słońc. Mieli jedną zasadę: Nie niszczyć planety, na której jest życie. Dopóki jeden z nich nie spróbował jej złamać. Od tamtej pory jego imię brzmi Upadły. Pogardzał rasą ludzką. Chciał was zniszczyć włączając maszynę. Można ją włączyć używając legendarnego klucza...
...zwanego Matrycą Przywództwa. Doszło do wielkiej bitwy o posiadanie Matrycy.
Upadły był silniejszy...
...jedynym wyjściem było ukrycie przed nim klucza. Z wielkim poświęceniem bracia oddali swe życie, by zamknąć Matrycę...
...w grobowcu, złożonym z ich ciał. Tym, którego nie możemy odnaleźć.
Gdzieś, zakopana w tej pustyni...
...jest ta śmiertelna machina. Upadły wie gdzie. Jeśli znajdzie Grobowiec Prime'ów, wasz świat zniknie.
- Więc jak go powstrzymać?
-Tylko Prime może pokonać Upadłego.
- Optimus Prime?
- Więc go spotkaliście? Musieliście poznać wielkiego potomka. Żyje? Tu? Na tej planecie?
- Poświęcił się, by mnie ocalić.
- Więc nie żyje.  Bez niego to niemożliwe.  Nikt nie powstrzyma Upadłego.
- Czy energia, którą trzeba zużyć do uruchomienia machiny...
...może posłużyć Optimusowi...
...i przywrócić go do życia?
- Nie została stworzona w tym celu...
...ale to wyjątkowa energia.
- Więc jak zabierzesz nas do Matrycy nim Decepticony mnie znajdą?
- Słuchaj umysłu, patrz na mapy, symbole. Wszystko jest w piasku. Gdy zmierzch opuści Koniec Sztyletu...
...trzej królowie wskażą drzwi. Znajdź je! Idź, teraz! To była moja misja. Teraz czas na ciebie. Idź, nim Decepticony znajdą mnie...
...i ciebie."

"- Ok, najpierw musimy przynieść Optimusa do Końca Sztyletu. Jak go przewieziesz przez połowę świata?
- Zadzwonimy."

"Lennox, jestem z dzieciakiem. Kojarzysz? Tym niegrzecznym. Potrzebuję ciężarówki. Być może będziemy świadkami zmartwychwstania. Nie uwierzysz gdzie jesteśmy. Kod Tot, jak w  Królu Tutanchamonie...
...z powrotem za 1$.
Koordynaty do zrzutu, 29.5 północ, 34.88 wschód."

"- Położenie 29.5 północ, 34.88 wschód. Koniec Morza Czerwonego, Zatoka Aqaba. Egipt.
- Mówisz serio?
- Nawet jeśli wymyślilibyśmy jak go tam przewieźć...
...jak ten dzieciak ma go przywrócić do życia?
- Nie wiem. Ale musimy mu zaufać."

"- Zajęcia z astronomii, strona 47, pamiętasz?
-Nie, byłem w college`u tylko 2 dni, pamiętasz?
- Dobra, wstawaj.
- O czym ty mówisz?
-Widzisz te trzy gwiazdy? Widzisz jak ostatnia styka się z linią horyzontu? To pas Oriona. Zwany także Trzema Królami, a to z powodu tego...
...że trzej faraonowie zbudowali piramidy w Gizie...
...na cześć tych gwiazd. Mamy to przed oczami. Wszystkie trzy kierują się na wschód w kierunku Jordanii.
- Góry Petra."

"OD LENNOKSA. PRZYGOTUJCIE DESZCZ.
- Sprawdziliśmy koordynaty, Egipt. Coś zrzucają.
- On coś wie. Musimy być gotowi dać mu wsparcie, gdyby zrobiło się gorąco.
- Zrozumiałem.
- CIA właśnie wykryła chłopaka. 100 mil od tego miejsca na mapie.
-Robi się coraz cieplej."

"- To musi...
gdzieś tu być. To gdzieś tu jest.
- Naprawdę, czemu? Bo ufamy dziadkowi...
...który nawet nie wie na jakiej jest planecie.
- Świetnie. Dajcie mi poszukać, ok? Nie. Zastanawialiście się nad tym, że byli tu wcześniej archeologowie? Nic tu nie ma.
- Czasami dochodzisz do końca tęczy...
...którą krasnoludki podminowały.
- To nie koniec.
- To koniec. Po wszystkim."

" O Boże, symbole. Grobowiec Primeów.
- Matryca! Nie! Tysiące lat obrócone w pył. To nie tak ma się skończyć.
- Nic nie wykombinujesz, Sam, nic nie zostało.
- Rozejrzyj się. Nie przeszliśmy przez to wszystko bez jakiegoś celu. To nie może się tak skończyć. Jesteśmy tu z jakiegoś powodu. Przyprowadziły nas tu znaki i głosy z mojej głowy...
...z jakiegoś powodu. Wszyscy mnie ścigają, bo ja coś wiem. A wiem, że się uda.
- Skąd to wiesz?
- Bo w to wierzę."

"- Leci ich cała masa!
- Ile?
- Doliczyliśmy się 13.
- Niedobrze. Dostaniemy łomot. Ok! Decepticony poszukują Sama. Uważają, że to co ma, przywróci Optimusowi życie. Więc naszym zadaniem jest znaleźć go."

" - Bee! Bumblebee! Weź ich w bezpieczne miejsce, ok? Wsiadaj do samochodu.
- Jesteś moim synem, tak?
- Wiem!
- Jesteś moim synem! Pójdziemy razem.
- Słuchaj.
- Idziemy razem.
- Tato, przestań. Wsiadaj do samochodu. Zawiezie cię w bezpieczne miejsce. Nie zatrzymuj się, nie chowaj, uciekaj. Słyszysz? Ok? Znajdę cię po wszystkim.
- Nie.
- Musisz pozwolić mi odejść. Musisz."

"To, to. Piramidy, Piramidę zbudowano na maszynie."

" - Sam!
-Wstrzymać ogień!
- Sam!
- Odejdź! Wezwijcie lekarza.
- Zrób Coś! Sam! Sam...
Sam...
Ok, słuchaj mnie. Kocham cię i potrzebuję cię. Proszę, wróć do mnie, Sam! Kocham cię!"

" - Żyjący Prime! Nie wierzę.
- Wstawaj.
- Wstawaj, Prime.
- O nie. Włączy maszynę.
- Musisz go powstrzymać Optimusie. Wstawaj!
- (Jetfire)Nigdy nie zrobiłem nic ważnego aż do teraz.  Optimusie, weź moje części. Będziesz miał niespotykaną moc. Wypełnij swe przeznaczenie."

"(Strarscream)Nie chcę nazywać cię tchórzem, Panie, ale czasami...
tchórze przeżywają.
-To nie koniec."


"Nasze rasy zjednoczyła stara historia. Będziemy razem patrzeć w przyszłość. Jestem Optimus Prime i wysyłam tą wiadomość...
...by przeszłość  nie została zapomniana. Bo wciąż żyjemy w tych wspomnieniach."


Imię: Optimus Prime
Alt-mode: Ciągnik Peterbilt
Broń: Ostrza i Pistolety Plazmowe
Rozmiar: Duży Robot
Przynależność: Autoboty
Funkcja: Leader
Ekwipunek:
Stan: Żyje
Aktualna Misja:
Energon: 0
Rodzeństwo: Megatron
Statek: Arka

Offline

 

#3 2010-05-08 15:07:02

Frenzy

GM

Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 91
Punktów :   
Siła: 1
Siła Ognia: 1
Wytrzymałość: 2
Szybkość: 4
Regeneracja: 2

Re: Fabuła

Wprowadzenie w grę






Forum PBF o Transformerach pt. "Cybertron" rozgrywa się w roku 2010. Akcja jest związana z Filmem Michaela Baya, pt. "Transformers" i jego Kontynuacją, jednak nie jest ściśle z nim związana.

Czy po obejrzeniu filmu byliście niezadowoleni z pewnych jego elementów, bo ja tak. Dlatego postanowiłem odświeżyć wersję filmową na tym PBF.



Zanim nastał czas był tylko Sześcian. Nie wiemy skąd się wziął. Wiemy tylko, że dysponował mocą tworzenia światów i wypełniania ich Życiem. Tak narodziła się nasza rasa. Przez długi czas żyliśmy w harmonii. Ale jak z innymi wielkimi siłami, niektórzy pragnęli jej do czynienia dobra... drudzy, zła. Tak rozpoczęła się Wojna. I jedynym sposobem na jej wygranie było niedopuszczenie, by Wszech Iskra dostała się w ręce Decepticonów. Jednak długotrwała wojna spustoszyła naszą planetę. I jedynym wyjściem na przywrócenie jej dawnego wyglądu było odnalezienie Sześcianu. Tak więc, gdyWróg został wypędzony z Cybertronu, Autoboty ruszyły na poszukiwanie Kości. Decepticony jednak się nie poddały i również wyruszyły na poszukiwania.
Przemierzaliśmy Galaktyki. Przeszukując każdą gwiazdę. Każdy świat. I gdy nasze nadzieje wydawały się już stracone, wiadomość o nowym odkryciu, zawiodła nas na nieznaną planetę, zwaną... Ziemią.


*
Wątek z zamarzniętym Megatronem wylatuje.
Optimus i Megatron to bracia.
Wszystko zaczynamy od zera, czyli przybycia Transformerów na Ziemię.
Położenie sześcianu znają tylko Mistrzowie Gry.


Imię: Frenzy
Alt-mode: Boom-Box
Broń: Karabiny
Rozmiar: Wielkości Człowieka
Przynależność: Decepticony
Funkcja: Szpieg
Ekwipunek:
Stan: Żyje
Aktualna Misja: Odnaleźć Wszech Iskrę
Energon: 0

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mistral-yaoi.pun.pl www.akwarium1lo.pun.pl www.nokiae65.pun.pl www.httf.pun.pl www.yaoirpg.pun.pl